images/news-pics/738_nagykep.jpg
USA vs. Brazília (1. rész)
2016.05.05 - 15:14

Története első amerikai rendezvényére készül a DreamHack, nyolc csapat száll versenybe a 100 000 dollárnyi összdíjazásért. Az Optic kivételével minden csapat ott lesz, aki számít a kontinensről, a kérdés csupán az, hogy vajon Brazília vagy az USA örül majd a történelmi austini torna végén?


2016 eddig tényleg az amerikai kontinenstől hangos, mind a rendezvények, mind pedig az eddigi eredmények tekintetében. Columbusban nézőcsúcsot döntött a CS:GO történelem első amerikai földön rendezett Major versenye, mely sokak meglepetésére elődöntős USA csapatot, óriási Luminosity-showt és végül brazil győzelmet is hozott. Az amerikai CEVO versenysorozatát a szintén brazil Tempo Storm húzta be, péntektől pedig a DreamHack legelső amerikai állomása is elrajtol. A sorozat 14(!) éves múltját tekintve kicsit talán késői a debütálás, de ez vélhetően csak plusz motivációt jelent majd, ha meg akarják vetni lábukat a tengerentúlon is!


A színvonallal vélhetően egyébként nem lesz gond, ha az NA csapatok nem európai ellenfelekkel hadakoznak, igencsak élvezhető meccseket produkálnak, a brazilok teljesen eltérő játékstílusa pedig kellő változatosságot jelent majd, hisz a csoportból vélhetően mindketten kijutnak majd. Ennyire azért ne rohanjunk előre, jöjjön egy csapatokra lebontott elemzés, avagy kitől mire számítok a DreamHack Austinon?


A csoport


Luminosity Gaming: Az ESL Pro League észak-amerikai csoportkörét 18 győzelemmel és csupán négy vereséggel magabiztosan behúzták, az ECS-ben pedig szintén élen állnak, hét lejátszott bo3 után a mérlegük 7:0. Beszédes adatok, melyből élesen kitűnik, ha amerikai ellenfelekkel kerülnek össze, nincs akadály FalleN-ék számára. Az utolsó 20 mapon, mikor USA-beli csapattal néztek szemben, csak egyetlen alkalommal hagyták el vesztesen a szervert, a világranglista második helyezettjének így megítélésem szerint bőven kinéz egy döntő! Ha pedig úgy lövik FNX-ék a nyitófrageket és hozzák le az 1v1 találkozásokat mint a Majorön, akkor pedig a győzelem sem kérdéses.



Counter Logic Gaming: A Legenda besorolás elérésével Columbusban kivívták, hogy újra a CS:GO nagytérképén emlegessük őket, FugLy érkezésével tényleg visszatért az élet a csapatba. Jdm hozza a tőle megszokott szintet kedvenc AWP-jével, biztos vagyok benne, hogy a torna egyik legjobb snipere lesz ezúttal is. Nagy kérdés azonban, hogy a Luminosity mögött meglehet-e a továbbjutás Tarikéknak, hiszen skillben két hozzájuk nagyon hasonló csapat, a Cloud9 és a Splyce szintén a csoport második helyére pályázik. Az aktuális formát tekintve a CLG-nek áll a zászló (már a világranglistán elfoglalt pozíciókat nézve is), de egy pár körös kihagyás vagy egy elrontott vétó könnyen átírhatja a forgatókönyvet. Szoros meccsek lesznek a továbbjutásért, az egészen biztos.



Cloud9: Utolsó pillanatos embercserével hangolódott az USA kirakatcsapata az első amerikai DreamHackre: az eddigi entry fragger fREAKAZOiD helyett a kevésbé ismert Slemmy került be ötödikként. A váltás azért is volt elengedhetetlen, mert a csapat seang@res kiválása után skillben fejlődött ugyan, de valódi irányító nélkül próbáltak érvényesülni. A karmesteri pálca n0thingnál landolt, teljesítménye pedig leromlott, újabb váltásra volt szükség. Slemmy érkezése új irányítót jelent a csapatnak, a skillgépek figyelhetnek saját játékukra, de hogy mennyire szerencsés, hogy a csapat legfrissebb embere hívja majd a játékokat, az már a csoportmeccseken eldől. A C9 mindenképp szeretne továbbjutni a csoportból, az utóbbi időben ugyanis rendre adósak maradtak a jó teljesítménnyel, itt az ideje visszahozni valamit a csapat régebbi dicsőségéből, hiszen emlékezhetünk, egykor a világ 5-10 legjobb ötöse között emlegettük őket. Nem lesz könnyű dolguk, annyi szent, és szerintem nem is jön össze nekik.



Splyce: A Majort is megjárt gárda háza táján is áll a bál, közel a csapat felét kicserélték a DreamHackre készülve. Elsőre érthetetlennek tűnnek a cserék, abE állítólag nyaralás címén lesz távol a versenytől, őt a már említett Ex-Cloud9 fREAKAZOiD váltja. Pikáns mérkőzés lenne például, ha a kiesés torkában nézne farkasszemet volt csapattársaival egy bo3 keretében. Igen-igen, bo3! A DreamHack Austinon ugyanis nem csak a decider mérkőzések, de a kiesés elkerüléséért vívott looser’s match is három pályán dőlhet el egy helyett. Visszatérve a tagokra, egy summit - Professor_Chaos csere is történt alig pár napja, a népszerű streamer érkezése kapcsán azonban elfelejtették megindokolni, Káosz Professzor miért lesz távol a rendezvénytől. Vagy teljes reményvesztettség és kapkodás uralkodik a csapatnál, vagy tényleg kitalálták a tutit, és sötét lóként meglepetést okoznak majd. Nem akarom lelőni a poént, de én az előbbire szavaznék.



Látható tehát, hogy az A csoportban az első helyet odaítélhetjük a brazil csodát elindító Luminosity-nek, de a másik továbbjutó kérdése teljesen nyitott. A B csoportban még ennél is kaotikusabb a helyzet, hiszen ott egyik hely sem bérelt, bárki odaérhet a két pozíció valamelyikért. Elemzéséért látogassatok vissza holnap, addig is jó játékot mindenkinek!

Hemi lelkes kommentátorként, helyszíni riporterként és cikkíróként igyekszik mindent infót elhozni nektek, amit a CS:GO-ról tudni érdemes, folyamatosan frissülő oldalát itt követhetitek.